Četníci z Luhačovic

Četníci z Luhačovic jsou kriminálním seriálem z prostředí četníků, který se odehrává v nově vzniklé Československé republice, kde v roce 1919 nastupují na místní četnickou stanici v jihomoravských Luhačovicích dva nováčkové – absolventi četnické školy. Podobně jako v Četnických humoreskách, i zde jsou v každé epizodě vyšetřovány dva kriminální případy.

Seriál z produkce České televize byl natáčen v letech 2104 – 2016 pod pracovním názvem „Četnické trampoty“. Autorem scénáře a celého projektu je Petr Bok. Během dvou set natáčecích dnů bylo natočeno dvanáct dílů na kterých se režijně podíleli Biser A. Arichtev, Peter Bebjak a Dan Wlodarczyk.

Mezi téměř 160 herci a 1500 komparsisty vystupují v hlavních rolích Martin Donutil a Robert Hájek, kteří jako začínající četníci nastupují na své první působiště – do jihomoravského lázeňského městečka Luhačovice. Jejich velitelem je zkušený – ať již jako postava, či jako herec Pavel Zedníček. Společně řeší kriminální případy typické pro tehdejší poválečnou dobu, ovlivněnou jak drsnými zážitky mnoha lidí bojujících v první světové válce, která právě skončila, tak chudobou panující v nově vzniklém státě.

Mimo hlavních postav se můžeme setkat i s dalšími známými československými herci – Karlem Dobrým, Jiřím Langmajerem, Robertem Jaškówem, Pavlou Tomicovou, Alenou Mihulovou, Igorem Barešem nebo Vicou Kerekes.

autor projektu: Petr Bok
režie: Biser A. Arichtev, Peter Bebjak, Dan Wlodarczyk
scénář: Petr Bok, Tomáš Feřtek
kamera: Martin Schinabek, Martin Žiaran, Richard Řeřicha, Jiří Chod, Aleš Hart
vedoucí výroby: Kateřina Popovičová
kostýmy: Ján Kocman, Sylva Hanáková-Zymulová
zvuk: Ladislav Ježek, Michal Deliopulos, Michal Houdek, Petr Provazník
hudba: Jiří Hájek
střih: Emil Pawinger, Marek Královský, Marek Opatrný
architekt: Jan Vlasák, Václav Novák, Helena Lonská, Robert Vaněk
výkonný producent: Darina Levová, Daniel Severa, Viktor Mayer
kreativní producent: Jan MaxaKomentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+