Rozhovor s Karlem Dobrým (velitel Radomír Vlach)

4.12.2016 Rozhovory 2 komentářů

Karel Dobrý hraje v seriálu Četníci z Luhačovic postavu Radomíra Vlacha, druhého velitele četnické stanice, válečného veterána a několikrát vyznamenaného příslušníka italských legií. Dříve než se vrátil z fronty, manželku i děti mu vzala španělská chřipka. Jedinou jistotou, která mu zůstala, byla uniforma. Proto si po válce vybral tu četnickou. Po příchodu do Luhačovic si svou rozhodností rychle zjedná respekt jak u mladých četníků na zkoušku, tak i u letitého praktika Gebrta.

Zpravidla hrajete výrazné, záporné role. Byla taková i ta v Četnících z Luhačovic?

Nebyla. V tomto případě jsem si mohl zahrát jednu z mála pozitivních a ryze charakterních rolí. Byla to pro mě vítaná změna, kterou jsem si moc užíval a jsem za ni rád. Strážmistr první třídy Radomír Vlach je lidský, čestný a v klidu řeší všechny situace.

Jak jste se připravoval na svou roli z období první republiky?

Protože mě vychovávali prarodiče, byla mi přirozeně vštípena staročeská, tedy stará výchova. Navíc jsem velkým příznivcem filmů z tehdejší doby. Mám tedy tu dobu v sobě. Samozřejmě jsem se ale musel naučit scénář.

Na co rád vzpomínáte?

Při natáčení jsem poznal spoustu milých lidí. Celkově to bylo moc příjemné natáčení. Okouzlilo mě Lesní Hluboké, kde byla vybudovaná četnická stanice. Je to moc kouzelné místo.

Kdybyste měl diváky ke sledování Četníků z Luhačovic pozvat, co byste jim řekl?

Že by se rozhodně měli dívat, protože to bude zábavná a milá podívaná, která se od ostatních seriálů hodně liší. Četníci z Luhačovic jsou ve znamení nečekaných a dramatických zvratů, které diváka nenechají odpočinout, a dění v seriálu se neustále zásadně proměňuje.Komentáře

Avatar
Marta Holubová 14.2.2017

Seriál si ve mě našel i přes pár maličkostí dalšího diváka, jen mě velice mrzí, že jej tak brzy opustil sympatický a charizmatický Karel Dobrý v roli četnického velitele Radomíra Vlacha.
Rozhodně nelze srovnávat se mnou velmi oblíbenými Četnickými humoreskami, ale mají jiné, zajímavé aspekty a především jsou svým datem předchůdci československé policie – kdy byla ještě na svém počátku a představovala nový pořádek v nové republice.

Evžen 26.3.2017

Dobrá zpráva. Postava Radomíra Vlacha by se měla znovu objevit ve druhé řadě seriálu.

Avatar

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+