Rozhovor s Robertem Hájkem (četník na zkoušku Martin Láska)

4.12.2016 Rozhovory nekomentováno

Petr Hájek hraje v seriálu Četníci z Luhačovic postavu četníka na zkoušku Martina Lásku. Martin vyrostl na vesnici, s jeho bratrem je vychovával děda. Ještě před koncem války ale Martin osiřel. Rozhodl se naučit četnickému řemeslu a vypátrat toho, kdo udal jeho bratra a tím zavinil i smrt jejich dědy. Martin je kluk s rošťáckou povahou, selským rozumem a silným smyslem pro spravedlnost.

Co všechno, kromě střelby nebo nošení uniforem, jste si musel jako mladý četník osvojit?

Například jsem si vyzkoušel řízení koňského povozu. Úžasná věc. Školení bylo asi pětiminutové, tedy docela svižné a rychlé. Ale stačilo, zvládl jsem to, šlo to dobře. Samozřejmě jsme se jako četníci podíleli na akčních scénách, které nás s Martinem Donutilem moc bavily.

Co pro Vás bylo při natáčení opravdu náročné?

Jednoznačně dojíždění z Prahy a skloubení natáčení s mými ostatními pracovními aktivitami, divadlem a zejména s dabingem. Dalo mně to zabrat nejen fyzicky, ale především psychicky.

Takže únava a spánkový deficit byly stálými průvodci natáčení?

Občas se to sejde, že spánek chybí, času je málo a práce hodně. A když už by si člověk mohl odpočinout, tak se mu pro změnu moc nechce, je přetažený. Navíc si potřebuje vyčistit hlavu, trošku si orazit. A příležitosti byly. Na natáčení se totiž sešla příjemná parta, kterou člověk nikdy neodmítl…

Jste z Prahy, poznal jste díky natáčení Četníků Brno a další místa, kde se děj odehrával?

Snažil jsem se, ale ne vždy to úplně šlo. Trošku času jsem si vyšetřil například v Kamence, což je čtvrť v Brně s neopakovatelnou atmosférou. Co se týče Brna, myslím si, že za dobu natáčení už především jeho centrum a blízké okolí docela znám. S ohledem na předchozí otázku musím dodat, že i podniky v centru města jsem docela dobře zmapoval.

Co Vám Četníci z Luhačovic dali a co naopak vzali?

Seriál mi dal spoustu přátel a zkušeností, kterých se mi dostalo díky úžasnému štábu a hereckým kolegům. A v neposlední řadě mi natáčení dalo také současnou přítelkyni, a tím pádem mi taky trochu vzalo svobodu. Na natáčení ale vzpomínám, a ještě hodně dlouho vzpomínat budu, moc rád.Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+