Rozhovor s Vicou Kerekes (postava Anny Vaňkové)

4.12.2016 Rozhovory nekomentováno

Vica Kerekes hraje v seriálu Četníci z Luhačovic bývalou holku ze šantánu Annu Vaňkovou, která po městě šíří pohlavní nemoc. Notorická útěkářka, která se nechce podvolit úřednímu nařízení a nastoupit povinné léčení v Brně. Později se do Luhačovic vrací jako zámožná dáma, a protože o zdejších poměrech hodně ví, přijde s překvapivým řešením, jak místní vytrestat.

Co Vás na natáčení Četníků bavilo nejvíce?

Když jsem se dozvěděla, že natáčení bude probíhat většinou v exteriérech, skákala jsem doslova radostí. Hrát v dobovém projektu je pro herce vždy velký dar. Bavilo mě skákat do sena, lézt přes ploty, běhat po polích. Byla jsem celá špinavá. Přesně takové věci mě na hraní baví, naplňují. Tohle miluji. Vaňková, kterou jsem hrála, většinou přišla, úplně všechno obrátila vzhůru nohama a už byla zase pryč.

Co říkáte módě a kostýmům?

Nemohla jsem si během natáčení úplně vychutnat módu z období první republiky, protože moje postava se oblékala trošičku po svém. Dělala si, co jen chtěla, a právě to mě moc bavilo. Prvorepublikové období mi je velmi sympatické i tím, že ženy si prostřednictvím oblečení vychutnávaly svou ženskost.

Myslíte si, že tenkrát byli muži větší gentlemani než dnes?

Rozhodně se tenkrát oblékali elegantněji než v dnešní době. Ale bůh ví, zda byli i větší gentlemani. Tenkrát jsme nežili, nejsme svědci, nevíme, jak to přesně chodilo. Ale co vím, je, že u mnoha dnešních mužů postrádám pozornost, kterou by měli ženám věnovat. Měli by si jich mnohem více vážit. Navíc když žena pocítí, že ji někdo nosí na rukách, celá se mu oddá, neváhá mu dát všechno ze sebe.

Jak se Vám s tvůrčím týmem pracovalo?

Poznala jsem fantastické lidi, kteří si navzájem pomáhali. Filmování je týmová práce a jeden bez druhého nepodá dobrý výkon. Každý den začínal i končil úsměvem nejen mým, ale i lidí okolo mě. Pracovalo se mi díky této přátelské atmosféře velmi dobře.Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+