Souvislosti s Četnickými humoreskami

Seriál Četníci z Luhačovic toho má se seriálem Četnické humoresky mnohem více společného než jen to, že se týká četníků. Přehled těch nejzajímavějších souvislostí:

  • Dle vyjádření autorů měli původně Četníci být pokračováním Četnických humoresek. Nakonec se však rozhodli pro jiné postavy a samostatný seriál.
  • Podobně jako seriál Četnické humoresky, se i seriál Četníci z Luhačovic zaměřuje na československé prvorepublikové četnictvo. Odehrává se však dříve – děj začíná rok po skončení první světové války a založení československa (v roce 1919). Oproti tomu se humoresky odehrávají v druhé polovině až ke konci první republiky – seriál končí mnichovskou dohodou a obsazením ČSR fašistickým Německem.
  • Děj obou seriálů se odehrává na Jižní moravě – humoresky zejména v Brně a okolí, četníci v Luhačovicích.
  • Jedna z epizod Četnických humoresek se odehrává přímo v Luhačovicích (díl nazvaný „Lázeňské itermezzo„, v němž se vrchní strážmistr Arazím s přítelkyní Ludmilou odjedou rekreovat do lázní, a při tom vyšetří postřelení MUDr. Steinera a vraždu jeho ženy na silnici nad lázněmi).
  • V obou seriálech hraje Pavel Zedníček – v humoreskách hraje pekařského pomocníka Kotrbu, v četnících pak zkušeného četníka Hanse Gebrta, který sloužil již za Rakousko-uherska.
  • Představitel jedné z hlavních rolí – Martin Donutil – je synem známého herce Miroslava Donutila, který hrál jednu z postav v humoreskách – fotografa a obchodního partnera manželky vrchního strážmistra Arazíma, Hugo Líbala.Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+