Rozhovor s Pavlem Zedníčkem (strážmistr Hans Gebrt)

1.1.2017 Rozhovory nekomentováno

Pavel Zedníček hraje v seriálu Četníci z Luhačovic postavu Hanse Gebrta, strážmistra první platové třídy, později povýšeného na vrchního strážmistra druhé platové třídy.  Rakušák, bývalý velitel četnické stanice v Luhačovicích. Je to zkušený, poctivý četník, který se dvou mladíků na zkušené ujme až s otcovskou péčí. Ostatně sám žádné děti nemá, jen malého pejska a manželku, která změnu politických poměrů nese tak těžce, že ani nevychází z domu.


Prakticky denně jste se při natáčení potkával s mladšími kolegy, Robertem Hájkem a Martinem Donutilem. Jak na spolupráci s nimi vzpomínáte?

S kluky jsme se bez problémů sehráli. Moc pěkně se mi s nimi hrálo. Martina znám od jeho tatíka, ale s Robertem jsem se seznámil až díky Četníkům. Sedli jsme si spolu tak pěkně, že teď hraje s námi v Divadle Kalich v jedné komedii.

Musel jste si dobu první republiky něčím připomínat?

Nemusel. Za prvé mám dědu, který tuto dobu zažil. Byl kovářem a projel celou frontu, staral se tam o koně. Nosil i stejně zatočený knír jako já teď. Takže si tak trochu připadám jako vlastní děda po devadesáti letech. Za druhé, člověk má všeobecné povědomí, znalosti o tehdejší době.

Čím je Vám období mladé Československé republiky blízké?

Když vidím fotky z tehdejší doby, jak byli všichni vyštafírovaní a upravení, bylo to úplně něco jiného než dnes. A ženský, ty byly tenkrát krásný. Samozřejmě, ta doba byla těžká, ale lidi k sobě měli úctu, která už dnes moc není, bohužel. Lidé v té době uměli nádherně psát a používali vznešené výrazy. Třeba v dopisech. Člověk z nich cítil, jak lidem na sobě vzájemně záleží. Používali výrazy jako: velevážená slečno, s úctou apod. Dnes je to už jen nazdar a ahoj. Přijde mi to trošku smutné.

Poznal jste díky natáčení Četníků z Luhačovic nějaká nová místa?

Já mám docela proježděno, prošmejděno po republice. Ale samozřejmě neříkám, že jsem už viděl vše. Natáčeli jsme v Jimramově, tam to znám, točili jsme tam nějaké pohádky. Z okolí Luhačovic pocházím, Lednici mám také projetou. S Četníky jsme objevili různé malé a zapadlé dědinky, třeba Ubušínek, tam všude je nádherná krajina.Komentáře

Zatím nekomentováno

Přidat komentář

Hledat

Facebook & Google+